▲▼▲ رايگان‌هاي اينترنت ▲▼▲
..:: فقط معرفي خدمات مختلف رايگان در اينترنت ::.. 
قالب وبلاگ

جناب آقاي احمد عزيزي يك ديكشنري آنلاين در سايت خود قرار داده اند كه از كيفيت بسيار خوبي برخوردار است.با استفاده از اين ديكشنري مي توان لغات فارسي را به انگليسي و بالعكس ترجمه نمود و همچنين معناي لغات مرتبط با لغت وارد شده را مشاهده نمود.

در ادامه به شرح امكانات آن كه توسط سايت سازنده ارائه شده مي پردازيم :

دیکشنری آنلاین از اسفند ماه 1383 با بانک اطلاعاتی 50000 لغتی انگلیسی به فارسی آریانپور آغاز به کار کرد.
هدف از ایجاد این دیکشنری، در درجه اول ساخت یک فرهنگ لغت کامل و در دسترس برای همه ایرانیان بود تا از هر جایی و با هر سیستم عاملی که به اینترنت متصل می‌شوند بتوانند به یک فرهنگ لغت دسترسی داشته و به راحتی از آن استفاده کنند.
استقبال بسیار خوب فارسی زبانان از این فرهنگ لغت و نیاز آنان به یک فرهنگ لغت آنلاین کامل و با کارایی آسان و سریع باعث شد تا ما هر چه بیشتر به فکر توسعه و تکامل سریع آن بیفتیم و نگاه جدی‌تر و حرفه‌ای‌تری به این مقوله بیندازیم. در درجه اول ما سعی در افزایش لغات فرهنگ انگلیسی به فارسی کردیم و فرهنگ تخصصی رایانه و الکترونیک را به آن اضافه کردیم. در مرحله بعد ما فرهنگ فارسی به انگلیسی با 40000 لغت را اضافه کرده و به این صورت قابلیت ترجمه لغات از فارسی به انگلیسی را فراهم کردیم. ما همچنان به فکر افزایش لغات و اضافه کردن فرهنگ‌های دیگر و افزودن به قابلیتهای این فرهنگ لغت هستیم.
یکی از امکاناتی که ما در فکر ارائه آن هستیم، طراحی الگوریتم‌های پیشرفته لغت یابی است تا به کمک آن بهتر بتوان لغات را پیدا کرد. به عنوان مثال با جابجا شدن و یا افتادن یک حرف از لغت شما با پیغام "لغت مورد نظر یافت نشد" مواجه نشوید. همچنین از این طریق حالتهای مختلف فعل(ماضی، مضارع، جمع و ...) تشخیص داده شده و معنی مناسب نمایش داده خواهد شد.
ما همچنین به فکر تصحیح غلطها و اشتباهات موجود در فرهنگ‌های فعلی از جمله فرهنگ فارسی به انگلیسی هستیم و شاید برای تکامل این فرهنگ همه با هم دست به کار شویم و از طریق یک پروژه مشارکت عمومی در کمترین زمان ممکن به مقصود خود برسیم.
این دیکشنری همیشه به صورت آنلاین و رایگان در دسترس همگان خواهد بود و کم کم با توسعه و تکامل آن راه برای ساخت یک مترجم قدرتمند بین زبانهای فارسی و انگلیسی فراهم خواهد شد.

ضمن تشكر از آقاي عزيزي از شما دعوت مي كنم تا روي تصوير بالا كليك كرده و از امكانات آن استفاده نمائيد.

[ ۸۷/۱۰/۲۹ ] [ 19:1 ] [ عباس ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

آمار FreeNet

Page Rank
امکانات وب

تازیانه

  • میله